Hey.lt - Nemokamas lankytoju skaitliukas

1. Neišimami dantų protezai yra pagaminti, atsižvelgiant į Jūsų burnos gleivinės bei dantų anatomijos ypatumus. Todėl tokie protezai yra individualūs ir tinka tik Jums.
2. Protezai gaminami iš ES sertifikuotų medžiagų.
3. Jei naujai įdėtas protezas  trukdo sukąsti ar sukelia skausmą, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją odontologą.
4. Patartina nekramtyti protezais labai kieto maisto (gabalinio cukraus, karamelinių saldainių, riešutų kevalų, sudžiūvusios duonos ir pan.),  nes protezas ar jo apdaila gali įskilti ar sulūžti. Taip pat nepatariami  minkšti bei lipnūs produktai.  
5. Vienu metu nerekomenduojama valgyti karšto ir šalto maisto, nes dėl medžiagų staigaus plėtimosi ir traukimosi proteze gali atsirasti įskilimų.
6. Po valgio dantų protezus, kaip ir savus dantis, būtina skalauti, išsivalyti šepetėliu su dantų pasta. Dantis rekomenduojama valyti du kartus per dieną (rytą ir vakare) po valgio. Taip pat būtina bent kartą per dieną valyti tarpdančius siūlu ar tarpdantiniu šepetėliu. Burnos higienos priemones, tinkančias Jums ir galinčias užtikrinti gerą burnos higienos būklę, gydytojas odontologas parinks individualiai.
7. Sportuojant, ypač jei užsiimate kontaktinėmis sporto šakomis, rekomenduojama naudoti apsaugines kapas, kurios saugos Jūsų neišimamus dantų protezus, burnos minkštuosius audinius bei nuosavus dantis nuo galimų traumų bei protezų sugadinimo.
8. Jei griežiate dantimis (dantų griežimas yra pražūtingas ne tik dantų protezams bet ir nuosaviems dantims), būtina apie tai įspėti gydytoją. Atsižvelgiant į situaciją, gali būti reikalinga apsauginė kapa, kuri saugos Jūsų neišimamus dantų protezus, nuosavus dantis nuo galimų skilimų bei nudilimo, taip pat atpalaiduos įsitempusius kramtomuosius raumenis.
9. Profesionali burnos higiena – burnos priežiūra, kurios metu burnos higienistas nuvalo virš dantenų ir po jomis esančius minkštuosius ir kietuosius apnašus,  suformuoja asmeninės burnos higienos įgūdžius, pasiūlo priemones, pagerinančias Jūsų asmeninę burnos higieną. Net ir puikiai prižiūrint savo dantis bei neišimamus dantų protezus, visada liks sunkiai valymui pasiekiamų vietų, kuriose formuosis minkštasis ir kietasis apnašas, todėl lankytis pas burnos higienistą gydytojo odontologo nurodytu dažnumu yra būtina.
10. Jūsų burnos gleivinė ir dantys nuolat kinta, o protezai išlieka tokie patys, todėl juos reikia koreguoti. Lankykitės pas gydytoją odontologą ne rečiau, kaip Jums nurodyta.